Plastové okná

4

Elegantné a odolné okná sú vybavené dvojitým tesnením a majú veľmi vysoký koeficient tepelnej a akustickej izolácie pre túto triedu okien.                 

S funkčnými doplnkami sa dajú okná a terasové dvere jednoducho a ľahko prispôsobiť Vaším požiadavkám.

Pripomíname, že zhotovujeme okná v jednotných farbách alebo s povrchovou fóliou iba z vonkajšej strany.


fen92

FEN 92

OKNÁ TRIEDY PREMIUM

Okná, ktoré najlepšie spĺňajú všetky požiadavky pasívnych domov (Uw=0,76 W/(m2K)).

Aj napriek tomu, že sú prispôsobené zaskleniu s hrúbkou do 48 mm, podarilo sa nám dať im elegantný vzhľad. Vďaka vysokej odolnosti voči poveternostným vplyvom, naše okná budú vždy vyzerať ako nové.

Možnosť vybrať si z bohatého príslušenstva, vyhotoviť okná s netypickými tvarmi a s konečnou povrchovou úpravou vo verzii Bikolor, zaručuje, že naše okná budú ladiť s vnútorným i vonkajším vzhľadom Vášho domu.

termoizolacyjnosc od uw=0,76 [W/m2K]*

* týka sa referenčného okna s rozmermi: 1230 mm x 1480 mm


sw_logo

FEN-85-S-orzech

FEN 85

TEPELNÝ KOMFORT V ŠTANDARDE

Okná FEN 85 sú vyrobené z profilov s hĺbkou 85 mm s systému úsporných skiel vybavených teplým rámom. Profily so šiestimi komorami a vhodnou šírkou ponúkajú optimálnu tepelnú izoláciu. V dôsledku toho sa okná FEN 85 dokonale hodia do energeticky úsporných domov a do tých, ktoré sú budované majúc na mysli budúce úspory. Bohatá kolekcia vrchnej výzdoby a úpravy ponúka veľa možností konečného vzhľadu okna a umožňuje dopasovať samotné okno do individuálneho charakteru domu.

Okenný systém FEN 85 je stabilná konštrukcia s dokonalým faktorom prenikania tepla. Uw=0,79 W/m2 K*, ktorý zodpovedá potrebám energeticky úsporného stavebníctva.

termoizolacyjnosc od uw=0,76 [W/m2K]*

* týka sa referenčného okna s rozmermi: 1230 mm x 1480 mm


aw_logo

FEN 76

FEN 76

NAJTEPLEŠIE OKNÁ VO SVOJEJ TRIEDE

Okná s klasickými, jednoduchými tvarmi, sú dostupné aj vo verzii FEN76 5R –  s okenným krídlom so zaobleným profilom.

Široký, 5 komorový profil, má veľmi nízky koeficient prestupu tepla a preto naše okná nachádzajú uplatnenie v energeticky úsporných domoch.

Pripomíname, že zhotovujeme aj okná s netypickými tvarmi a okná s povrchovou fóliou vo verzii Bikolor.

termoizolacyjnosc od uw=0,83 [W/m2K]*

* týka sa referenčného okna s rozmermi: 1230 mm x 1480 mm


sw_logo

5

Doprajte si komfort

Veľké balkónové okno s výhľadom na celú záhradu je snom mnohých ľudí, ktorí plánujú stavať svoj vlastný dom.

Presklená plocha, siahajúca od podlahy až po strop, dovoľuje slnečným lúčom, aby prenikali do vnútorných priestorov, ktoré sa stanú priestrannejšími a Váš dom tak nadobudne elegantnejší a modernejší vzhľad.

Maximálne rozmery terasových okien závisia, okrem iného, aj od spôsobu otvárania okenných krídel. Najvhodnejšie sú sklopno-posuvné PSK alebo zdvíhavo-posuvné HST okenné systémy.hst

System HST

Maximálna šírka okenného rámu v systéme HST je viac ako 6 m a celková plocha okna môže mať až 14 m2.

Pri otváraní okna HST presúvame pohyblivé okenné krídlo za krídlo, ktoré je osadené napevno.

Obsluha okna si nevyžaduje použitie väčšej sily, pretože okenné krídlo sa presúva pomocou koliesok po lište, ktorá je osadená v podlahe.

Sklopenú polohu okna HST získate tak, že okno umiestnite na ľubovoľné miesto a potom ho uvoľníte pomocou kľučky.

Okno je možné vybaviť pohonom s funkciou otvárania a zatvárania pomocou diaľkového ovládania, alebo s možnosťou nastaviť si program vetrania. Je to veľmi pohodlné a praktické riešenie.

Významnou prednosťou systému HST je veľmi nízky (3 mm) prah, ktorý je zarovnaný s podlahou. Vďaka tomu budete môcť prejsť do Vašej záhrady, bez akýchkoľvek problémov, napr. s kočiarom.

psk

System PSK

Systém PSK umožňuje zhotoviť okná so šírkou viac ako 3 m, s celkovou plochou do 8m2.

Pri systéme PSK sa okno otvára tak, že ho najprv sklopíme a odsunieme od prahu, a následne ho presunieme po vodiacej lište, ktorá je umiestnená v dolnej časti okenného rámu.

Takého riešenie zaručuje plynulé a tiché presúvanie aj tých najväčších okien.

Okenné krídlo v systéme PSK môže tiež zostať aj v sklopenej polohe rovnako, ako pri tradičných oknách.

Obsluha týchto okien je veľmi jednoduchá, aj napriek ich veľkých rozmeroch a hmotnosti.

Konštrukciu okna je možné vybaviť poloautomatickým kovaním, ktoré uľahčuje otváranie a zatváranie okna. Okenný prah v systéme PSK nie je vyšší než 7 cm.

Vďaka posuvnému systému máte voľný prístup k priestoru pred oknom.


Bezpečnosť v štandardnej výbave

Kovania môžu byť certifikované v niektorej z tried odolnosti voči vlámaniu. Certifikované kovania sa čoraz častejšie stávajú podmienkou pre poistenie domácnosti a majetku.

Certifikované kovania sa líšia od bežných kovaní:

  • väčším počtom uzatváracích bezpečnostných protiplechov v pevne stanovených rozostupoch
  • špeciálnou vložkou proti prevŕtaniu, ktorá je osadená v púzdre zasúvacieho zariadenia (v časti kovania
  • použitím špeciálnej kľučky na kľúč

Pre označenie kovaní triedou WKI alebo RCI N je potrené, aby kovanie, v závislosti od rozmeru okna, bolo vybavené dvomi, tromi alebo štyrmi zabezpečenými bodmi proti vysadeniu. V prípade tried WK2, RC2 alebo RC2N musia byť všetky uzatváracie protiplechy bezpečnostné a ich počet a spôsob rozmiestnenia musia byť presne určené, v závislosti od rozmerov okenného krídla.b3

Špeciálne navrhnuté, osemuholníkové excentrické valčeky, ktoré sú súčasťou kovania a sú umiestnené po celom obvode okenného krídla. Svoju funkciu plnia spolu s uzatváracími protiplechmi, ktorý je po obvode okenného rámu. Vzájomným pôsobením udržiavajú okenné krídlo v zatvorenej polohe, tlačia ho smerom k okennému rámu a udržiavajú ho v zablokovanej polohe.

Uzatváracie protiplechy sú dostupné v bežnej alebo bezpečnostnej verzii. Miesto spojenia bezpečnostného uzatváracieho protiplechu a bezpečnostných hríbových čapov nazývame zabezpečený bod proti vysadeniu, čo predstavuje úplné zabezpečnie zatvoreného okna.

Je indikátorom otvoreného okna a môže byť súčasťou bezpečnostného systému. Je účinným a zároveň nenápadným bezpečnostným prvkom, ktorý chráni domácnosť pred „nepozvanými hosťmi”. Najnovšie magnetické snímače sú súčasťou obvodového kovania, vďaka čomu dokážu signalizovať každý pohyb kovania, napr. otočenie kľučky.

Môžu plniť aj iné užitočné funkcie – napr. vypnúť ohrievanie pri odchýlení alebo pootvorení okna.

Sada je vybavená bezpečnostným systémom so špeciálnou kľučkou, ktorá pracuje na princípe opačného poradia otvárania okenného krídla: najprv sklopenie a potom otváranie.

Po otočení kľučky o 90 stupňov, mechanická jednotka zablokuje okenné krídlo v sklopenej polohe a bráni jeho otvoreniu. Blokovací mechanizmus sa uvoľní a umožní otvoriť okno až po otočení kľúča v kľučke.

Každým otočením kľučky sa blokovacie valčeky s veľkou presnosťou posunú do ďalšej polohy po obvode plášťa. Posunutie valčekov je sprevádzané typickým kliknutím, ktoré potvrdzuje, že zabezpečovacia funkcia bola aktivovaná.

Patentom chránený, blokovací systém zabraňuje manipulácii s kľučkou Secustik a nedovoľuje, aby sa okno dalo otvoriť z vonkajšej strany, čím je domácnosť chránená pred vlámaním.