Tieniaca technika

.

Zobraziť zdrojový obrázok


V dnešnej dobe sú horizontálne žalúzie moderné a najpredávanejšie typy žalúzií. Spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky zákazníka v tieniacej technike.

Svojou ľahkou ovládateľnosťou a estetickou úpravou sú častým doplnkom kancelárií, nemocníc, škôl, rodinných domov a bytov.

Dajú sa použiť na všetky typy okien. Horizontálne žalúzie sa typovo líšia od šírky lamely, od farby, od montáže a ovládania.

Naša firma Vám ponúka hliníkové žalúzie v 31 základných farbách a 5 s imitáciou dreva. Prednosťou hliníkových žalúzií je farebná stálosť, ľahká údržba a dlhá životnosť.

Výhody

 • najrozšírenejší produkt

 • jednoduchosť a rýchlosť montáže

 • cenová dostupnosť

 • možnosť regulácie svetla v miestnostiTypy žalúzií podľa umiestnenia

 • medziokenné (M) - ovládané šnúrkou aj tyčkou (vhodná na staršie typy okien)

 • interiérové (I) - ovládané guľôčkovou retiazkou alebo šnúrkou aj tyčkou

Zobraziť zdrojový obrázok


Je to ľahký, vzdušný a už bežný doplnok kancelárií a aj obytných priestorov.

Pri správnom výbere Vám vertikálne žalúzie zladia interiér a znásobia jeho eleganciu.

Ponúkame širokú škálu impregnovaných textílií, ktoré sa vyznačujú ľahkou údržbou a dlhou životnosťou.

Ovládanie sa skladá z ovládacej šnúrky (slúži k odťahovaniu a zaťahovaniu) a ovládacej retiazky (slúži k natáčaniu žalúzií).

Výhody

 • estetický doplnok

 • široká škála farieb a textílií (148 odtieňov, 15 druhov)

 • vhodné do každého interiéru

 • náhrada za záclony a závesy

 • schopnosť zatieniť veľké plochy

Spôsoby sťahovania

Spôsoby sťahovaniaSpôsoby sťahovaniaSpôsoby sťahovaniaSpôsoby sťahovania

Zobraziť zdrojový obrázok


V letnom období sú protihmyzové sieťky žiadaným doplnkom nášho príbytku, či už na okná alebo dvere. Rámy sietí sú vyrobené z hliníkových extrudovaných alebo valcovaných profilov s povrchovou úpravou - práškovou vypaľovanou farbou.

Sieťovina je zo skleného vlákna, ktorá vďaka odolnosti voču ÚV žiareniu a ozónu zaručí dlhú životnosť. Protihmyzové sieťky je možné použiť na všetky bežné typy okien. 

Ponúkame aj sieťovinu zaručujúcu zachytenie (nie na 100%) peľov a alergénov. Svojou priehľadnosťou na zmysly človeka sieťka nepôsobí rušivo.

                       

Protihmyzové sieťky podľa spôsobu upevnenia:

 • pevné

 • otváravé

 • rolovacie

 • posuvné

 • plissé


Výhody:

 • jednoduchá montáž aj demontáž so alebo bez zásahu do rámu okna

 • efektívna ochrana pred hmyzom

 • rôznofarebnosť profilov

 • tvarová a rozmerová rozmanitosť ponúkaných profilov

 • kvalitná povrchová úprava (nehrdzavie ani na neošetrených miestach)

 • žiadny negatívny účinok na zdravie

textilne roletky


Textilné roletky sú efektívne tieniace doplnky, ktoré v dnešnej dobe spadajú pod aktuálny módny trend. Každá látka má svoju svetelnú priepustnosť, ktorá dotvára príjemnú atmosféru. Pri vytiahnutí sa netvoria záhyby, ale celá látka sa navinie do vrchnej časti roletky. Každá roletka je vybavená antistatickou úpravou, čím sú menej náchylné na znečistenie a odpudzujú prach. ​


Textilné roletky sú určené do hotových interiérov. Vyťahovanie a spúšťanie roletky sa vykonáva pomocou guľôčkovej retiazky alebo ručne, plynulým ťahom.

Typy textilných roliet:

ROLLDESIGN

Je to typ roletky určený prevažne na plastové, drevené aj eurookná. Je vhodným typom roletky pre náročného zákazníka. Roletka sa navíja priamo do navíjacieho bubna. Vyznačuje sa ľahkou údržbou a vysokým estetickým prevedením.

DAY-NIGHT

NOVINKA" v našej ponuke látkových roletiek. Tieto roletky pôsobia útulným dojmom a zároveň vytvárajú dojem exkluzivity. Mechanizmus ovládania spočíva v dvojitom vedení materiálu s  horizontálnymi pásmi. Týmito pásmi si plynulo regulujete prepúšťanie svetla. Sú vhodné do kancelárií, rodinných domov, bytov atď.

SKYLIGHT

 Moderná roletka, určená na takmer všetky typy strešných okien. Vyznačuje sa jednoduchou montážou na rám okna. Môžete ju ovládať pomocou tyče v ťažko dostupných miestach (väčšia výška) alebo, jednoducho, ručne. V hliníkovej kazete je ukrytý zabudovaný pružinový mechanizmus. Tieto roletky sú vybavené bočnými krycími lištami, ktoré zabraňujú preniku svetla.

ATIC

Je to typ roletky používaný na strešné okná, a teda ho ocenia hlavne zákazníci s podkrovným bývaním.

COMPACT

Má konštrukčne jednoduchý systém, vhodný takmer pre všetky typy okien (nie je vhodný na strešné okná). Montáž tohto typu roletky je nenáročná - možnosť úchytu vŕtaním, ale aj bez vŕtania. Priaznivá cena poteší každého nového užívateľa rolety COMPACT.

Takmer každá novostavba alebo rekonštruovaný rodinný dom sú vybavené vonkajšími roletami. Výhodou vonkajších roliet je skutočnosť, že poskytujú vynikajúcu tepelnú izoláciu a znižujú celkové náklady spojené s vykurovaním domácnosti. Poskytujú tiež vynikajúcu ochranu proti nadmernému hluku, priamemu pôsobeniu slnečných lúčov, udržujú príjemnú teplotu počas horúcich letných dní a dávajú pocit súkromia a bezpečia.

Ak sa rozhodnete pre fasádne exteriérové rolety, môžete si ďalej vybrať farebnú vonkajšiu úpravu plášťa a ochranného krytu, ako aj spôsob otvárania rolety: ručné alebo automatické. Moderný automatický systém otvárania roliet umožňuje pohodlné ovládanie žalúzií prostredníctvom bezdrôtového systému ovládania, rovnako ako aj automatické nastavenie otvárania a zatvárania roliet v závislosti od potrieb domácnosti. Chceli by sme pripomenúť, že automatické ovládanie roliet je nielen pohodlné, ale aj šetrí a znižuje tepelné straty.

Fasádne žalúzie poskytujú vnútornú optickú a tepelnú pohodu. Žalúzie menia vzhľad fasády a prinášajú zaujímavý a moderný vzhľad. Ak sa rozhodnete pre fasádne exteriérové rolety, môžete si ďalej vybrať farebnú vonkajšiu úpravu plášťa a ochranného krytu, ako aj spôsob otvárania rolety: ručné alebo automatické. Moderný automatický systém otvárania roliet umožňuje pohodlné ovládanie žalúzií prostredníctvom bezdrôtového systému ovládania, rovnako ako aj automatické nastavenie otvárania a zatvárania roliet v závislosti od potrieb domácnosti.